Here ARE a few OF THE ARTISTS IN our growing DRUMTACS FAMILY!

  • A.J. Curtis (Pushing the Sun)
  • A.J. Merlino (Educator, Clinician)
  • Aaron Kennedy (Rhythm Saint)
  • Adam Argullin (Argullin Custom Mallets)
  • Adrian "Red" Herbert (Independent/Australia)
  • Alan Jax Bowers (Mudcut Studios)
  • Alex Landenburg (Rhapsody, 21 Octayne)
  • Alex Winchester (Sun Dried Vibes)
  • Andre Marchildon (Independent)
  • Anthony Mingoia (Patent Pending)
  • B.J. Vandenburg (Independent)
  • Benjamin Satterlee (Independent)
  • Ben Sesar (Brad Paisley)
  • Bill Ray (RDG)
  • Bobby Angilletta (Independent, Educator)
  • Bobby Mertz (Independent, Educator)
  • Brady Hartman (HodgePodge Records)
  • Brain Hardaswick (Drum Tech Pop Evil)
  • Brian Fields (Independent, Educator)
  • Brittany Hassler (Educator, Clinician)
  • Bryan Iadisernia (The Red Pandas)
  • Bryan Keeling (Big Motor)
  • Carlos Mayo (Twisted Charm)
  • Chad Ray Crochet (Independent, Sleishman Drums)
  • Chad Szeliga (Independent)
  • Chris Carr (Bucks County Drum Company)
  • Chris Culos (O.A.R.)
  • Chris Faircloth (Super Bob)
  • Chris judge (True Becoming)
  • Chris VonStreicher (The Supersuckers)
  • Chuck Tilley (Alabama)
  • Chuck Treece (McRad)
  • Cody Cook (Violence in Vanity)
  • Cyrus Bolooki (New Found Glory)
  • Dan Anderson (Scorpion Stix Percussion)
  • Daniel Cole (Independent)
  • Daniel East (Clinician, Educator)
  • Daniel Glass (Clinician, Author / Educator)
  • Daniel Malsch (Soundmine Studios)
  • Danny Dolan (The Virginmarys / UK)
  • Dan O'Neill (Cassadee Pope)
  • Dave Hidalgo Jr (Social Distortion)
  • David Agoglia (Rev Theory)
  • David Sleishman (Independent)
  • David Steinbach (Kingshifter)
  • Dean Butterworth (Sugar Ray, Good Charlotte)
  • Dennis Leeflang (Bumblefoot, Lita Ford)
  • Derrick McCoullough(Daryle Singletary)
  • Dexter Story (Independent)
  • Dustin Yewell (Angels Fall)
  • Ed Udhus (Zebrahead)
  • Elton Charles (Glen Templeton)
  • Eric Choi (Independent)
  • Eric Rosebrock (Drummers Connection)
  • Francesco Jovino (Primal Fear)
  • Frank Kumar (Educator, Clinician )
  • Garrett Goodwin (Carrie Underwood)
  • George Lawrence (Not So Modern Drummer / Poco)
  • Gina "G" Osmar (Forever Starts Today)
  • Glenn Fryatt (Independent)
  • Greg Goose LaPoint (Independent)
  • Greg Hersey (Independent)
  • Gregory Snook (Independent, World's Fastest Drummer)
  • Ingo Marte (Independent, The Drum Tech)
  • Jake Sommers (Luke Combs)
  • James Agnew (Ledisi)
  • Jason Dean (Sidewise)
  • Jason Heiser (Charm City Devils)
  • Jason Schmidt (Lindsay Ell)
  • Jason Truda (Independent, Tru Tuner)
  • Jeff Brown (Indepedent)
  • Jeff Fabb (Black Label Society)
  • Jeff Sorenson (Independent, DrumsmackTV)
  • Jen Ellison (Bearing Torches)
  • Jeromy Bailey (Independent)
  • Jimmie Dean (Independent)
  • Jimmy Elcock (Jamie Lynn Spears Band)
  • Joe Bailey (Independent)
  • Joe Beam Percussion (Independent)
  • Jon Berger (Broadway Drummer, Percussionist, Educaton)
  • Joshua "Chachi" Marunde (Pop Evil)
  • Josh Ward (Chris Martin Band)
  • Justice Napeahi (Hermosa PNW)
  • Kayleigh Moyer (Independent)
  • Keio Stroud (Big & Rich)
  • Kelli Rae Tubbs (Independent)
  • Kelsey Cook (Independent)
  • Kevin Soffera (Independent, Hybrid Studios)
  • Killey Cubicciotti (BrewStu Studios)
  • Kristina Schiano (Independent, YouTube)
  • Lance Lee (The Temptations)
  • Landon Baker (Ringling Brothers & Barnum Bailey Circus)
  • Larry Douglas (Independent)
  • Larry Rodbell (Clinician)
  • Lee Davies (Independent, Educator, Clinician)
  • Marc Slutsky (Independent)
  • Marcus Hunter (The 4 Tops)
  • Mark Allee (Trig County)
  • Mark Poiesz (Tyler Farr)
  • Mark Schulman (Pink, Cher)
  • Matt Greiner (August Burns Red)
  • Matt Starr (Ace Frehley, Mr. Big)
  • Matt Yonker (Independent)
  • Max Nudi (Independent)
  • Michael Aubrecht (Author)
  • Michael Macrone (First of Autumn)
  • Michael Miller (Breakaway Patriot)
  • Michael Turner (Independent, Mothertone)
  • Mike Intelisano (Go Go Gadjet)
  • Mike Johnson (Trippin Dixie Band)
  • Mike Lester ( Independent)
  • Mirkko Demaio (Independent)
  • Nathan Walker (LIT)
  • Nick Adams (David Cook)
  • Nick Ruffini (Drummers Resource)
  • Patrick Hall (Wesley Spangler)
  • Patrick Kennedy (Opposite Day/Rick Trevino/JazzBonez)
  • Paul L. Marshall (Paul Marshall Recording Studio)
  • Paul O'Brien (Independent)
  • Paul Simmons (Tom Keifer, Reverend Horton Heat, Petra)
  • Pork Chop (Independent)
  • Rachel Fuhrer (Independent)
  • Randy Elmy (Heirosonic)
  • Ray Luzier (KORN)
  • Rich Redmond (Jason Aldean)
  • Rick Munoz (Independent)
  • Robbie Fritz (JJ Weeks Band)
  • Rob Hammersmith (Skid Row)
  • Ross Webb (Frankie Ballard)
  • Roy Wooten (Independent)
  • Russell Cobb (Cory Farley Band)
  • Ryan Burdette (Justine Blazer)
  • Sam Boyd (Independent)
  • Sarra Cardile (Independent, Youtube)
  • Sara Verduzco (Money for Nothin)
  • Scott Thomas (Parmalee)
  • Sean Deel (The New Breed, Clinician, Educator)
  • Sean Fuller (Florida Georgia Line)
  • Sean Winchester (Everclear)
  • Sebastian Lanser (Panzerballet, Obscura)
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero)
  • Sindre Skeie (Independent)
  • Siros Vaziri (BillionDollarMan)
  • Stefano B. (Gary Douglas Band)
  • Stephen Berlen (Romeo Vegas)
  • Stephen Jude Mills (Independent)
  • Stephen Pulley (Saving Abel)
  • Stephen Taylor (Clinician, Educator)
  • Steve Zegray (Dirk Quinn Band)
  • Taylor Mead (Haunting Skies)
  • Terry "T- Bone" Gray (Drum Tech Buckcherry)
  • Thomas Finch (Ronin)
  • Thomas Hassell (Cumberland Run)
  • Thomas Lang (Stork, Clinician/Educator)
  • Tim Haines (Colt Ford)
  • Toby Caffery (Blame)
  • Todd McCune (Independent)
  • TreStafford (Adelitas Way)
  • Tristan Kelley (Independent)
  • Vinnie Fiorello (Less Than Jake)
  • Xavier Muriel (Buckcherry)