VIDEO COMPILATION BY BRADY HARTMAN OF HODGEPODGE RECORDS

F A M I L Y

THE EVER GROWING DRUMTACS FAMILY

  • A.J. Curtis (Pushing the Sun)

  • A.J. Merlino (Educator, Clinician)

  • Aaron Kennedy (Rhythm Saint)

  • Adam Argullin (Argullin Custom Mallets)

  • Adrian "Red" Herbert (Independent/Australia)

  • Alan Jax Bowers (Mudcut Studios)

  • Alex Landenburg (Rhapsody, 21 Octayne)

  • Alex Winchester (Sun Dried Vibes)

  • Andre Marchildon (Independent)

  • Anthony Mingoia (Patent Pending)

  • B.J. Vandenburg (Independent)

  • Ben Sesar (Brad Paisley)

  • Benjamin Satterlee (Independent)

  • Bill Ray (RDG)

  • Blake Pike

  • Bobby Angilletta (Independent, Educator)

  • Bobby Mertz (Independent, Educator)

  • Brain Hardaswick (Drum Tech Pop Evil)

  • Brent Vignery (Rhythm Collective, Hired Gun)

  • Brian Fields (Independent, Educator)

  • Brian Karl (West Bound)

  • Brittany Hassler (Educator, Clinician)

  • Bryan Ladisernia (The Red Pandas)

  • Bryan Keeling (Big Motor)

  • Bryan Macaranas

  • Brynner Agassi

  • Cameron Carbone

  • Carlos Lopez (Cirque du Soleil Mystère)

  • Carlos Mayo (Twisted Charm)

  • Chad Ray Crochet (Independent, Sleishman Drums)

  • Chad Szeliga (Independent)

  • Chris Carr (Bucks County Drum Company)

  • Chris Culos (O.A.R.)

  • Chris Faircloth (Super Bob)

  • Chris VonStreicher (The Supersuckers)

  • Chris Judge (True Becoming)

  • Chuck Tilley (Alabama)

  • Chuck Treece (McRad)

  • Cody Cook (Violence in Vanity)

  • Cyrus Bolooki (New Found Glory)

  • Dan Anderson (Scorpion Stix Percussion)

  • Dan O'Neill (Cassadee Pope)

  • Daniel Cole (Independent)

  • Daniel East (Clinician, Educator)

  • Daniel Glass (Clinician, Author / Educator)

  • Daniel Malsch (Soundmine Studios)

  • Danny Dolan (The Virginmarys / UK)

  • Dave Hidalgo Jr (Social Distortion)

  • David Agoglia (Rev Theory)David Sleishman (Independent)

  • David Steinbach (Kingshifter)

  • Dean Butterworth (Sugar Ray, Good Charlotte)

  • Dennis Leeflang (Bumblefoot, Lita Ford)

  • Derrick McCoullough(Daryle Singletary)

  • Dexter Story (Independent)

  • Dustin Yewell (Angels Fall)

  • Ed Udhus (Zebrahead)

  • Edson Delgado (The Wristcutters and instagram @edsondelg)Elton Charles (Glen Templeton)Eric Choi (Independent)Eric Rosebrock (Drummers Connection)Francesco Jovino (Primal Fear)Frank Kumar (Educator, Clinician )Garrett Goodwin (Carrie Underwood)

  • George Lawrence (Not So Modern Drummer / Poco)

  • Gina "G" Osmar (Forever Starts Today)

  • Glenn Fryatt (Independent)

  • Greg Goose LaPoint (Independent)

  • Greg Hersey (Independent)

  • Gregory Snook (Independent, World's Fastest Drummer)

  • Ingo Marte (Independent, The Drum Tech)

  • Jake D (Independent)

  • Jake Sommers (Luke Combs)

  • James Agnew (Ledisi)

  • James Fulmer (Worship Drummer, Drum teacher, and Tech)

  • Jan-Vincent Velezco (Pendragon)

  • Jason Dean (Sidewise)

  • Jason Heiser (Charm City Devils)

  • Jason Schmidt (Lindsay Ell)

  • Jason Truda (Independent, Tru Tuner)

  • Jayda Hansen (@drummerjayda Instagram)

  • Jeff Brown (Indepedent)

  • Jeff Fabb (Black Label Society)

  • Jeff Sorenson (Independent, DrumsmackTV)

  • Jen Ellison (Bearing Torches)

  • Jeremy Schor (Independent, Educator)

  • Jeromy Bailey (Independent)

  • Jesse Morales

  • Jimmie Dean (Independent)

  • Jimmy Elcock (Jamie Lynn Spears Band)

  • Joe Bailey (Independent)

  • Joe Beam Percussion (Independent)

  • Jon Berger (Broadway Drummer, Percussionist, Educaton)

  • Josh Ward (Chris Martin Band)

  • Joshua "Chachi" Marunde (Pop Evil)

  • Justice Napeahi (Hermosa PNW)

  • Kayleigh Moyer (Independent)

  • Keio Stroud (Big & Rich)

  • Kelli Rae Tubbs (Independent)

  • Kelsey Cook (Independent)

  • Kevin Soffera (Independent, Hybrid Studios)

  • Killey Cubicciotti (BrewStu Studios)

  • Kristina Schiano (Independent, YouTube)

  • Lance Lee (The Temptations)

  • Landon Baker (Ringling Brothers & Barnum Bailey Circus)

  • Larry Douglas (Independent)

  • Larry Rodbell (Clinician)

  • Lee Davies (Independent, Educator, Clinician)

  • Louis Santiago Jr. (99centdrumlessons, Independent, Clinician)

  • Marc Slutsky (Independent)

  • Marcus Hunter (The 4 Tops)

  • Mark Allee (Trig County)

  • Mark Poiesz (Tyler Farr)

  • Mark Schulman (Pink, Cher

  • )Matt Greiner (August Burns Red)

  • Matt Starr (Ace Frehley, Mr. Big)

  • Matt Yonker (Independent)

  • Max Nudi (Independent)

  • Michael Aubrecht (Author)

  • Michael Macrone (First of Autumn)

  • Michael Miller (Breakaway Patriot)

  • Michael Turner (Independent, Mothertone)

  • Mike Intelisano (Go Go Gadjet)

  • Mike Johnson (Trippin Dixie Band)

  • Mike Lester ( Independent)

  • Mike Taylor (Roadside Libby, Educator)

  • Mikkel Hæk (Freelance)

  • Mirkko Demaio (Independent)

  • Nathan Walker (LIT)

  • Nick Adams (David Cook)

  • Nick Ruffini (Drummers Resource)

  • Patrick Hall (Wesley Spangler)

  • Patrick Kennedy (Opposite Day/Rick Trevino/JazzBonez)

  • Paul L. Marshall (Paul Marshall Recording Studio)

  • Paul O'Brien (Independent)

  • Paul Simmons (Tom Keifer, Reverend Horton Heat, Petra)

  • Pork Chop (Independent)

  • Rachel Fuhrer (Independent)

  • Randy Elmy (Heirosonic)

  • Ray Luzier (KORN)

  • Rich Redmond (Jason Aldean)

  • Rick Munoz (Independent)

  • Rob Hammersmith (Skid Row)

  • Robbie Fritz (JJ Weeks Band)

  • Rosalvo Melo (Independant)

  • Ross Webb (Frankie Ballard)

  • Roy Wooten (Independent)

  • Russell Cobb (Cory Farley Band)

  • Ryan Burdette (Justine Blazer)

  • Sam Boyd (Independent)

  • Sara Verduzco (Money for Nothin)

  • Sarra Cardile (Independent, Youtube)

  • Scott Thomas (Parmalee)

  • Sean Deel (The New Breed, Clinician, Educator)

  • Sean Fuller (Florida Georgia Line)

  • Sean Winchester (Everclear)

  • Sebastian Lanser (Panzerballet, Obscura)

  • Seven Antonopoulos (Channel Zero)

  • Sindre Skeie (Independent)

  • Siros Vaziri (BillionDollarMan)

  • Stefan Chippeaux

  • Stefano B. (Gary Douglas Band)

  • Stephen Berlen (Romeo Vegas)

  • Stephen Jude Mills (Independent)

  • Stephen Pulley (Saving Abel)

  • Stephen Taylor (Clinician, Educator)

  • Steve Zegray (/)

  • Taylor Mead (Haunting Skies)

  • Terry "T- Bone" Gray (Drum Tech Buckcherry)

  • Thomas Finch (Ronin)

  • Thomas Hassell (Cumberland Run)

  • Thomas Lang (Stork, Clinician/Educator)

  • Tim Haines (Colt Ford)

  • Toby Caffery (Blame)

  • Todd McCune (Independent)

  • TreStafford (Adelitas Way)

  • Tristan Kelley (Independent)Vinnie Fiorello (Less Than Jake)

  • Xavier Muriel (Buckcherry)