Here's a peak at our ever growing artist list!

  • Thomas Lang ( Stork , Clinician / Educator )
  • Ray Luzier ( KORN )
  • Seven Antonopoulos ( Channel Zero )
  • Stephen Pulley ( Saving Abel )
  • Chad Szeliga (Independent)
  • Rich Redmond ( Jason Aldean )
  • Keio Stroud ( Big & Rich )
  • Mark Schulman ( Pink , Cher )
  • Daniel Glass ( Clinician , Author / Educator )
  • Garrett Goodwin ( Carrie Underwood )
  • Ben Sesar ( Brad Paisley )
  • Chris Culos ( O.A.R. )
  • Larry Rodbell ( Clinician )
  • Brian Fields ( Independent , Educator )
  • Chuck Tilley ( Alabama )
  • Jason Schmidt ( Lindsay Ell )
  • Jason Heiser (Charm City Devils)
  • Sam Boyd ( Independent )
  • Mike Lester ( Independent)
  • Dean Butterworth ( Sugar Ray . Good Charlotte )
  • David Agoglia ( Rev Theory )
  • Michael Aubrecht ( ?E , Author )
  • Sean Fuller ( Florida Georgia Line )
  • Joshua “Chachi” Marunde (Pop Evil)
  • Matt Starr ( Ace Frehley , Mr. Big )
  • Dennis Leeflang ( Bumblefoot , Lita Ford )
  • Xavier Muriel ( Buckcherry)
  • Mark Poiesz ( Tyler Farr )
  • Jeff Fabb ( Black Label Society )
  • Ed Udhus (Zebrahead)
  • Terry “T- Bone” Gray (Drum Tech Buckcherry)
  • A.J. Merlino ( Educator , Clinician  )
  • Frank Kumar ( Educator , Clinician  )
  • Nick Ruffini ( Drummers Resource )
  • Brain Hardaswick ( Drum Tech Pop Evil )
  • Roy Wooten (Independent)
  • Nick Adams ( David Cook)
  • Matt Greiner ( August Burns Red )
  • Chuck Treece ( McRad )
  • Danny Dolan ( The Virginmarys / UK )
  • Chris VonStreicher ( The Supersuckers )
  • David Sleishman (Independent )
  • Jimmy Elcock ( Jamie Lynn Spears Band )
  • Adrian ” Red ” Herbert ( Independent / Australia )
  • Elton Charles ( Glen Templeton)
  • Tim Haines ( Colt Ford )
  • Rob Hammersmith (Skid Row)
  • Stephen Jude Mills ( Independent)
  • Cyrus Bolooki ( New Found Glory )
  • Nathan Walker ( LIT )
  • Sean Winchester ( Everclear )
  • Dave Hidalgo Jr ( Social Distortion )
  • Chad Ray Crochet ( Independent , Sleishman Drums )
  • Anthony Mingoia ( Patent Pending )
  • Michael Miller ( Breakaway Patriot )
  • Toby Caffery ( Blame )
  • Kevin Soffera ( Independent , Hybrid Studios )
  • Daniel Malsch ( Soundmine Studios )
  • Killey Cubicciotti ( BrewStu Studios )
  • Dustin Yewell ( Angels Fall )
  • Paul Simmons ( Tom Keifer , Reverend Horton Heat, Petra )
  • Stephen Berlen ( Romeo Vegas )
  • Randy Elmy ( Heirosonic )
  • Michael Macrone ( First of Autumn )
  • Marc Slutsky ( Independent )
  • Pork Chop (Independent)
  • Dexter Story (Independent )
  • Bryan Keeling ( Big Motor )
  • Jeff Brown ( Indepedent )
  • Robbie Fritz ( JJ Weeks Band )
  • Ryan Burdette ( Justine Blazer )
  • Kayleigh Moyer (Independent)
  • Sean Deel (Joe Bachman Band , Clinician , Educator)
  • Michael Turner (Independent , Mothertone)
  • Bill Ray ( RDG )
  • Chris Carr ( Bucks County Drum Company )
  • Eric Rosebrock ( Drummers Connection )
  • Joe Bailey ( Independent )
  • Chris Faircloth (Super Bob)
  • George Lawrence ( Not So Modern Drummer / Poco )
  • Eric Choi ( We Came As Romans )
  • Aaron Kennedy ( Rhythm Saint )
  • Mike Intelisano ( Go Go Gadjet )
  • TreStafford( Adelitas Way )
  • Dan O’Neill( Cassadee Pope )
  • Vinnie Fiorello ( Less Than Jake )
  • Patrick Hall ( Wesley Spangler )
  • Matt Yonker ( Independent )
  • Jason Dean ( Sidewise )
  • Daniel East ( Clinician , Educator )
  • Sara Verduzco ( Money for Nothin )
  • Stephen Taylor ( Clinician , Educator )
  • Josh Ward ( Chris Martin Band )
  • Chris judge ( True Becoming )
  • Thomas Finch (Ronin )
  • Max Nudi ( Independent )
  • Greg Goose LaPoint ( Independent)
  • Glenn Fryatt ( Independent )
  • Mark Allee ( Trig County )
  • Bobby Angilletta ( Independent , Educator )
  • Jeff Sorenson ( Independent , DrumsmackTV )
  • Jeromy Bailey ( Independent )
  • Kristina Schiano ( Independent , YouTube )
  • Benjamin Satterlee ( Independent )
  • Mike Johnson ( Trippin Dixie Band )
  • Joe Beam Percussion ( Independent )
  • Justice Napeahi ( Hermosa PNW )
  • Adam Argullin ( Argullin Custom Mallets )
  • Tristan Kelley ( Independent )
  • Marcus Hunter ( The 4 Tops )
  • Lance Lee ( The Temptations )
  • Paul O’Brien ( Nothing More )
  • Daniel Cole ( Independent )
  • Kelsey Cook ( Independent )
  • Mirkko Demaio ( Independent  )
  • Paul L. Marshall ( Paul Marshall Recording Studio )
  • Stefano B. ( Gary Douglas Band )
  • Ross Webb ( Frankie Ballard )
  • James Agnew ( Ledisi )
  • Jen Ellison ( Bearing Torches )
  • Siros Vaziri ( BillionDollarMan )
  • Todd McCune ( Independent )
  • Bobby Mertz ( Independent , Educator )
  • Jason Truda ( Independent , Tru Tuner )
  • Rachel Fuhrer ( Independent )
  • Jimmie Dean ( Independent )
  • Ingo Marte ( Independent , The Drum Tech )
  • Alan Jax Bowers ( Mudcut Studios )
  • A.J. Curtis ( Pushing the Sun )
  • Rick Munoz ( Independent )
  • Cody Cook ( Violence in Vanity )
  • Landon Baker ( Ringling Brothers & Barnum Bailey Circus )
  • Gina “G” Osmar ( Forever Starts Today )
  • Patrick Kennedy (Opposite Day/Rick Trevino/JazzBonez)
  • Bryan Iadisernia ( The Red Pandas )
  • Andre Marchildon ( Independent )
  • Thomas Hassell ( The Alex Michael Band )
  • Carlos Mayo ( Twisted Charm )
  • Taylor Mead ( Haunting Skies )
  • Greg Hersey ( Independent )
  • David Steinbach ( Kingshifter )
  • Larry Douglas ( Independent )
  • B.J. Vandenburg ( Independent )
  • Russell Cobb ( Cory Farley Band )
  • Derrick McCoullough  ( Daryle Singletary )
  • Dan Anderson ( Scorpion Stix Percussion )
  • Jon Berger ( Broadway Drummer , Percussionist , Educator )
  • Steve Zegray  ( Dirk Quinn Band )
  • Alex Winchester ( Sun Dried Vibes )
  • Lee Davies ( Independent, Educator, Clinician )
  • Francesco Jovino ( Primal Fear )
  • Scott Thomas ( Parmalee )
  • Alex Landenburg (Rhapsody, 21 Octayne)
  • Sebastian Lanser (Panzerballet, Obscura)
  • Sindre Skeie ( Independent )
  • Jake Sommers ( Luke Combs )
  • Brittany Hassler ( Educator , Clinician )